

Op zaterdag 1 november gaat Groen Hart Leudal in samenwerking met Staatsbosbeheer van 9.00 uur tot 12.00 uur weer aan het werk in en rond de poel bij het Bezoekerscentrum in Haelen tijdens de Natuurwerkdag najaar 2025. We willen voorkomen dat de poel volledig dichtgroeit met riet en bomen. Daarmee behouden we de dieren en speciaal de amfibieën, zoals de watersalamanders, die hier leven. Om de dichtgroei te voorkomen moeten we veel riet eruit halen zowel langs de kant als midden in de poel. Een paar liefhebbers kunnen in een waadpak het water in. Ook opschot van wilgen en andere bomen rond de poel, zal weggehaald worden.
Professioneel gereedschap als speciale rieken, waadpakken, takkenscharen en zagen, wordt zoals altijd door Staatsbosbeheer ter beschikking gesteld. Jullie hulp is zeer welkom en natuurlijk wordt gezorgd voor een warm drankje en wat lekkers. Deze voorbereidingen maken deel uit van Natuurwerkdag najaar 2025.
Geef je vooraf aub op bij Groen Hart Leudal via telefoon 0475 497010 of via de mail ghl.balieteam@gmail.com. Zorg dat je er op tijd bij bent voor de Natuurwerkdag najaar 2025!
Routebeschrijving:
Kom naar het Bezoekerscentrum Leudal, Roggelseweg 58 in Haelen, want daar start Natuurwerkdag najaar 2025. De poel ligt vlakbij langs het voetpad aan de achterkant van het bezoekerscentrum.
















