

Van 1 t/m 12 oktober staat de Kinderboekenweek in het teken van “Vol Avontuur”. In boeken is avontuur nooit ver weg: van woeste zeeën tot betoverende landen, van grote geheimen tot spannende mysteries. De bibliotheken van De Domijnen nodigen kinderen uit om nieuwe werelden te ontdekken – gewoon vanuit hun luie stoel of warme bed! Dit jaar is er tijdens Kinderboekenweek 2025: Vol Avontuur in Bibliotheek De Domijnen een spannend programma voor alle jonge avonturiers.
Gedurende de hele Kinderboekenweek kunnen kinderen in de bibliotheek meedoen aan de Waanzinnige Boomhut Speurquiz. Of speel het online Boekenreismachinespel via www.boekenreismachine.nl. Natuurlijk zijn er ook volop avontuurlijke boeken te ontdekken – speciaal geselecteerd voor deze week.
PROGRAMMA:
Woensdagmiddag Vol Avontuur – 1 oktober
We trappen de Kinderboekenweek feestelijk af op woensdagmiddag 1 oktober in alle bibliotheken. De middag begint met een spannend voorleesmoment met behulp van de kamishibai, Japanse vertelplaten die verhalen tot leven brengen. We starten om 14.00 behalve bibliotheek Beek, die start om 14.30.
Daarna is er van alles te doen:
- Laat je schminken tot je favoriete avonturenpersonage
- Ga creatief aan de slag met kleur- en werkbladen
- Versier je eigen boomhut
NEMO Science Tour – 8 oktober in Geleen
Op woensdag 8 oktober komt de NEMO Science Tour naar Geleen! Op de Nieuwe Markt kun je van 11.00 tot 17.00 uur spectaculaire experimenten beleven. Hoe blijft een vliegtuig in de lucht? Waarom verandert het geluid van een auto als hij je voorbijrijdt? Ontdek het allemaal in een interactieve demonstratie van 25 minuten.
Deze activiteit is gratis en voor jong en oud. Let op: de locatie is niet de bibliotheek aan de Salmstraat, maar de Nieuwe Markt in Geleen.
Aanmelden kan via de website. Zie: www.bibliotheekdedomijnen.nl/kinderboekenweek