
Het traject van de A2 tussen Het Vonderen en Kerensheide is een vitale corridor voor Limburg: het enige autosnelwegdeel dat Midden‑ en Zuid‑Limburg met de rest van Nederland en het buitenland verbindt. Omdat dit deel van de weg nu slechts 2×2 rijstroken met een spitsstrook heeft, is er sprake van een bottleneck‑situatie in het smalste stukje van Nederland.
Door de verbreding naar 2×3 rijstroken plus vluchtstrook wordt de doorstroming verbeterd. Tevens wordt sluipverkeer verminderd en de verkeersveiligheid verhoogd. Hierdoor wordt de bereikbaarheid van Limburg voor bedrijven en bewoners versterkt. Ook is de robuustheid van het wegennetwerk van groot belang voor incidentmanagement en het regionaal verkeerssysteem.
Wegwerkzaamheden A2 Het Vonderen – Kerensheide
De komende jaren wordt het 18 kilometer lange traject van de A2 tussen Het Vonderen en Kerensheide uitgebreid met een extra rijstrook in elke richting. Het huidige traject met 2×2 rijstroken en een spitsstrook wordt zo omgevormd tot 2×3 rijstroken met een permanente vluchtstrook. Hierdoor verbeteren de doorstroming en verkeersveiligheid aanzienlijk.
Daarnaast worden 11 van de 17 dwarsverbindingen, zoals viaducten en tunnels, gesloopt en volledig opnieuw opgebouwd. Twee van de bestaande viaducten worden niet herbouwd. Bij de herinrichting houdt Rijkswaterstaat niet alleen rekening met de functionaliteit van de weg. Ook de beleving van het omliggende landschap is belangrijk. Zo wordt onder andere de Geleenbeek verlegd en wordt een zogenaamde Parkway aangelegd. Dit is een brede groene zone van 15 meter aan beide zijden van de A2.
Om de natuur te beschermen en dieren een veilige oversteek te bieden, worden ecopassages gerealiseerd. Deze speciale oversteekplaatsen zorgen ervoor dat dieren het snelwegtraject veilig kunnen passeren. Dit draagt bij aan de biodiversiteit en de kwaliteit van het landschap rondom de A2.
Met deze maatregelen zorgt Rijkswaterstaat ervoor dat het traject niet alleen veiliger en beter begaanbaar wordt. Het zorgt er ook voor dat de natuur en het landschap rondom de A2 behouden blijven en waar mogelijk worden versterkt.

Afbeeldingsbron: Rijkswaterstaat
